MUSHKA NË SHQIPËRI e cila për një ditë nxjerr 10-të BENZ-a

Duket se disa lagje shqiptare përreth kufijve me Maqedoninë apo Greqinë sot më mirë brohorisin rroftë Mushka se sa rroftë partia ! (Mushkës i kemi fshehur sytë për shkak se ende nuk i ka 18-vjet dhe ruajtjes së indetitetit të saj:-))))… raporton agjencia informative “Presheva Jonë”.

 

Gjirokastër, 30 maj

Në Gjirokastër, kapen 300 kg drogë, por…. Për të lexuar më shumë për mushkat tona të “vyeshme”  hapne vazhdimin përmes “Like”  [wp-like-locker]…por shpëtojnë korrierët.  Droga vinte nga Lazarati. Policia në kërkim të “pronarëve” ku pë rmomentin vetëm mushkat janë kapur por jo edhe autorët e kësaj droge.

 

Sekuestrohen rreth 300 kg kanabis sativa në malin e Sopotit, korrierët arrijnë t’i shpëtojnë prangosjes së policisë, njofton gazeta Shqip e Tiranës.  Burimet policore raportuan se sasia e konsiderueshme e drogës po transportohej me pesë mushka, nga pesë persona të identifikuar dhe shpallur në kërkim nga policia.

Droga vinte nga Lazarati dhe transportohej për në Sarandë, e më pas do të kalonte në Greqi. Sipas policisë, lënda narkotike ishte paketuar në 8 çanta të ndryshme, që në total kishin 300 kg kanabis sativa. Policia po punon për ndalimin e transportuesve, ndërkohë që po hetohet përfshirja e personave të tjerë në rrjetin e narko-trafikut. Para, keto janë mushkat e zoja të Shqipërisë e cila për një ditë nxjerr tre Benza…Duket se disa lagje shqiptare përreth kufijve me Maqedoninë apo Greqinë sot më mirë brohorisin rroftë Mushka se sa rroftë partia ! [/wp-like-locker]

SHPËRNDAJE