Jeta e Shakiras ka qenë plot ulje-ngritje jo vetëm për shkak të ndarjes nga Gerard Pique, por edhe për shkak të gjendjes shëndetësore të babait të saj.

William Mebarak është liruar nga spitali në mënyrë që të mund të bëjë udhëtimin nga Spanja dhe të fokusohet në jetën e tij të re në Miami, Florida.

Sikur të mos mjaftonte për të shpëtuar nga të gjitha skandalet që kanë të bëjnë me këngëtaren dhe ish-futbollistin, ka një arsye edhe më të rëndësishme për t’u larguar nga Spanja: trajtimet më të mira janë në Shtetet e Bashkuara.

 

“U vendosa në Barcelonë për t’u dhënë stabilitet fëmijëve të mi, të njëjtin stabilitet që ne kërkojmë në një cep tjetër të tokës përkrah miqve, familjes dhe detit”, ka thënë ajo.

“Sot, ne fillojmë një kapitull të ri në kërkimin e lumturisë së tyre”, shtoi 46-vjeçarja.

Foto: Screenshot/Instagram

“Faleminderit të gjithëve që më inkurajuan atje, më frymëzuan dhe më bënë të rritem, dua të falënderoj publikun tim spanjoll që më mbuloi me ngrohtësinë dhe besnikërinë e tyre”, tha mes tjerash krijuesja e hitit “Waka Waka”.

Mbrëmjen e së enjtes së kaluar, shtëpia e Shakiras ishte plot gëzim për shkak të lajmit për rikuperimin e babait të tij, pasi ajo tani më në fund mund të kthehej në një nga qytetet ku filloi ngritja e saj drejt famës ndërkombëtare.

 

Disa burime pranë artistes bëjnë me dije se vendimi nuk ka qenë i vështirë, pasi ka kërkuar një ndryshim prej kohësh, por ka qëndruar në Barcelonë për shkak të familjes dhe fëmijëve. 

 

Pique dhe Shakira kujtojmë që u ndanë qershor të vitit të kaluar pas 12 vitesh së bashku.

SHPËRNDAJE