Nusja me Iphone e Platorit nga Presheva quhet Valbona Dalipi…Vjehra Mihrje Braha ne fillim duket e sert me te, por e kenaqur, gojen veshem n’vesh..

 

Djali i çiftit të njohur Mihrije Braha dhe Naim Abazi, Platori duket se e ka gjete nje nuse nga Presheva, kete lajm “Presheva Jonë” e kishte ditur ashtu-keshtu para ca muajsh.

Nusja e Platorit nga Presheva quhet Valbona. Mihirje Braha per nusen e ardhshme te te birit te saj tha se “per e mire koka boll, vec ishalla i ka edhe ment edhe nana vete e baba ishalla e  kan edukuar si ne djalin tonë..”

Mihrije Braha po na bahet vjehërr e Preshevës, tash te na ka me kendue pa pare, se ja kem zan bishtin me dere..hahahaa

Mihrija e kenaqur me nusen e re nga Presheva, por jo edhe për shka distances ne Presheve e cila siq tha se “me gazep m’shkoj kjo dyna, me gezep te shpija, nana jeme me shku ne Veri te Mitrovices, tash me gazep edhe ne Presheve atje te nusja Vlabona, te miqt e ri ne Serbi, vec Zot bane hajr..”

Dhendrri nga Presheva Platori ka pas  një duet me nënën e tij, Mihrije Brahën, këngën e titulluar “Fama”, e cila aso kohe ishte pëlqyer mjaft nga publiku.

Mihrije Braha me Naimin ne foto poshte jo me “msitin”, por me gazetarin e agjencise se lajmeve “Presheva Jonë”..

“Keta edhe më pare jan lidh, i ka ngreh dicka me Preshevën. Bre e pash se u sjellshin dicka mire me mua ne takimin e fundit.. Ti valla Nefail shume i zoti,  jo ashtu, jo kshtu.. a po do kafe, a po me  hanger dicka a me pi..Qe merre nje kafe me dy sheqera… Hmmm tash e kuptova pse ishin sjelle kaq mire me mua, Naimi e Mihrija, ata e kishin pas zorin e vete,  ishin kan pas tut se mos po ju prishi pune…” ka thëne gazetari i “Presheva Jonë” duke qeshur i cili i ka uruar fat  kesaj miqasie të re. Perhajr ju koft!..

L’image contient peut-être : 3 personnes, personnes souriantes, personnes assises et intérieur

Image associée

SHPËRNDAJE