ellaaaCyrih, 26 Nëntor -Në klubin Rinora 4 në Rümlang ZH, sot ne oreen 4 te mengjersit ka perfunduar evenimenti i përzgjedhjes së vajzës më të bukur në trevat shqiptare. Aty marrin pjesë shqiptare nga e gjithë bota, njofton “Bota sot” dhe agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” nga Zvicra.

Në evenimentin kulturor “Miss Albania of the World-2016” mbajtur ne Zurich te Zvicres kurorne e missit albania “Miss Albania of the World”  e mori 17 vjeqarja Medina Hajra  nga Suedia-Prishtina. Ky eveniment kulturor i bukurise dhe sharmit mblodhi 25 bukurosh nga mabre globi shqipta,që shkelqyen ne kete mbremje ne “Rinora4” ne praninew mbi nje mije personave.  Organizator i evenimentit ishte Ilir Geci. Ne mesin e mediume zvicerane Bota sot, TV zviceran, 20 minuten, Blick, etj ishte edhe agjencia e lajmeve Presheva Jone ne Zvicer.

fatjonaaSponzor gjeneral i kesaj mbremje ishte kompania e njohur Zvicerano.Gjermane Spirit of Drini te drejtuar z. Thomas Schöffler dhe Bernhard Fanger. Kuse Miss Spirit of Drini-2016 u shpall Fatjona Draga. Do shtuar se merite e vecant për kujdesin për  bukurine dhe sharmin e bukurosheve shqiptare i takon padyshim Leonora (Nora) Sulejmani, grimere profesionale e kompanise se migrimit Coiffeur Amelia në Reinach (AG) në Aargau.

Ne mesin e te pranishmeve pos personaliteteve te kultures artit dhe modes te pranishem ishin edhe biznismen si dhe mergimtare te rinj dhe te reja nga Shqiperia Kosova Maqedonia Lugina e Presheves e shume viseve tjera.

Arsyeja se pse «Miss Shqiptarja në botë» determinohet në Zvicër është se këtu ka shumë shqiptarë, thotë pronari i klubit Shaban Konxheli për agjencine e lajemeve “Presheva Jonë” ne Zvicër. Evenimentin e bene edhe meimpozot  me pjesëmarrjne  edhe këngëtarëve të njohur shqiptarë Capital T, Lyrical Son dhe MC Kresha.

migrrr

 

 

SHPËRNDAJE