Serbia i regjistroi 224 raste të reja të koronavirusit të mërkurën pasdite, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 7 mijë e 111.
Një total prej 3 mijë e 266 personash sa janë në spital, 1 mijë e 25 janë shëruar dhe numri i të vdekurve është 134, raporton Balkan Insight.
Numri i përgjithshëm i personave të testuar mpër COVID-19 në Serbi deri më tani është 48 mijë e 636.

SHPËRNDAJE