hallPublicisti Halil Matoshi ka shperthyer edhe njehere ne stilin dhe fjalorin e tij kunder klases politike e institucionale ne Kosove. Duke qene tradicionalisht “revolucionar” dhe rrebelues ndaj pushtetareve, ai kesaj radhe ka sulmuar presidentin dhe kryeministrin te cilet i ka quajtur rrenca te cilet thane se demarkacioni me Malin e Zi eshte kusht per liberalizimin e vizave.

Ne postimin e tij ne Facebook Matoshi ka shkruar:

 

Thaci e Mustafa kane rrejt: Demarkacioni me Malin e Zi nuk asht kusht per liberalizimin e vizave!?

* Me 23 maj Presidenti i vendit Hashim Thaci ka rrejt publikun: Ky njeri fillimisht thojke se asni milimeter toke nuk i asht dhane malit te Zi. Ai per Radio Evropa e lire ka thane se ”… agjendat ditore nuk mund ta cënojnë dhe rrezikojnë procesin e liberalizimit të vizave. Asnjë interes i adresave të caktuara të ngushta politike nuk do të mund të tejkalojë interesin madhor, vullnetin madhor të qytetarëve të Kosovës, interesin e përbashkët dhe qëllimin e vizionin tonë evropian për liberalizim të vizave”.

P.S.

* Me rrejt publikisht dhe ma kalu pa pasoja, kjo ndodh vetem ne Kosove. Keta lider, ky pushtet ekstraktiv deshmon se Kosova drejtohet nga Kakistokracia (nga qytetaret ma te ligj te mundshem) dhe nese neser deshton shteti i Kosoves do te jene bashkfajtor edhe ata qe votojne keta dy dhe partite e tyne!!!

SHPËRNDAJE