Menaxheri i kampionit të Anglisë, Mançester Junajtedit, Aleks Ferguson është i gatshëm të godas Arsenalin, duke kërkuar që në “Old Traford”, të sjell francezin Samir Nasrin, njoftojnë mediat britanike.

Ferguson është rikthyer në Angli, pas pushimeve disa ditësh në jug të Francës. Ai synon qysh tash të gjejë zëvendësimin për Paul Skolsin dhe në vend të tij dëshiron që ta sjell francezin e “topçinjve”.

Raportohet se “djajtë e kuq”, janë të gatshëm të ofrojnë 20 milionë euro për Nasrin, i cili në sezonin e fundit shfaqi formë mjaft të mirë.

SHPËRNDAJE