flllchristina-magrin_florent-boshnjakuMalta, 28 tetor 2016 – Malta sivjet do te prezentohe ne JuniorEurovision -2016 do të prezentohet me kënga për fëmije  të kompozuar nga Florent Boshnjaku e cila tashme është lansuar në Youtube.

“Parachute” e kënduar nga Christina Magrin, është kompozuar nga Florent Boshnjaku.

Kompozitori kosovar ka bërë të ditur se këngën e tij e këndon këngëtarja 13-vjeçare Christina Magrin, të cilën e vlerëson shumë të talentuar.

“Këtë vit Malta do të paraqitet në JuniorEurovision me këngën time e cila fitoi konkursin të përfaqësojë këtë vend shumë të bukur. Kënga quhet ‘Parachute’ dhe këndohet nga këngëtarja 13-vjeçare super e talentuar Christina Magrin”, ka th¨në Boshnjaku.

Ai ka kujtuar se Nagrin ka interpretuar shkëlqyeshëm këngën e tij “Suus”, me të cilën ishte përfaqësuar Shqipërina në Eurovision, në interpretim të këngëtares kosovare Rona Nishliu.

SHPËRNDAJE