polciiaasLa Policía Nacional detiene a dos de los atracadores de la banda Pink Panther.

 

Barcelone, 8 gusht – Policia spanjolle ne Barecolne ka arrestuar nje grup prej pesë pjsetarve te mafias serbe me emrin e njhur nga nderkombëtaret  “Pink Panther”, e “njfton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Mafia serbe ne Spanje i mshojne bankës. Sa mshele e qel syte (vetem per 48 sec.) vjedhin 400.000 euro ?i  Policia arreson 5 serbë

polespspsÇështja u palosur shpejt. Grabitës kap për më shumë se 400.000 euro e bizhuteritë në një dyqan bizhuteri luksoze në Barcelonë, Spanjë, në 48 sekonda banesë, raporton The Independent citoi spanjoll Elpuntavui.cat titullin. Por hajdutët u arrestuan shpejt, kapet nga policia alarmuar e pranisë së tyre.

Banda e “Pink Panther”. Një total prej pesë serbve janë arrestuar pasi ata u përpoqën të largohen. Një nga të dyshuarit kishte veshur një armë të kalibrit 44. Dhe të gjithë i përkasin bandës “Pink Panther”, një bandë kriminale lindur në Ballkan dhe i specializuar në grabitje stoli luksoze në mbarë botën. Policia spanjolle kishte qenë i informuar nga Gjermania për një “udhëtim të pashmangshëm” e “Pink Panther” në qytetin katalan. Banditë u vunë re sa më shpejt që ata patën nga avioni në aeroport.

SHPËRNDAJE