E përditshmja spanjolle “AS” ka analizuar ndeshjen e mbrëmshme mes Dinamoz së Zagrebit dhe Lyonit e cila u mbyll me rezultat të thell 1:7 për Lyonin,rezultat ky i cili e kualifioi Lyonin për fazën “KNOCK OUT” të Ligës së Kampionëve,ndërkohë që nga ky takim Dinamo e Zagrebit nuk kishte se cfarë të humbte.

 

Se kjo ndeshje është e shitur për 2.1 milion euro përpos që e dokumenton ky CHCK,atë e bënë edhe më bindës gjesti i njërit nga futbollistët kroat i cili ia mbyll syrin futbollistit të Lyonit pas shënimit të golit….për më tepër mund të shihni Videon dhe binduni !

 

http://www.youtube.com/watch?v=xhokLwf20JQ&feature=player_embedded

SHPËRNDAJE