Lutfi Haziri është emëruar shef i Ekipit Negociator të LDK-së për bisedimet me Lëvizjen Vetëvendosje lidhur me koalicionin qeveritar.

Emrimin e Hazirit në këtë pozitë, e ka komentuar edhe prof. dr. Binak Maxharraj.

Maxharraj është skeptik për Hazirin, ndërsa kujton se kryetari i Gjilanit ishte kundër kandidimit të Vjosa Osmanit për kryeministre.

Ja shkrimi i tij:

LUTFI HAZIRI SHEFI I SHEFAVE NE LDK?!.

Lutfi Haziri eshte njeriu me i pabesueshem ne Ldk,Eshte nje njeri dallavergji qe si nxen fjala fjales,hane me dy luge,shikimet i ka andej ka edhe e ka interesin.Prandaj edhe eshte i pasur gadi sa “miqet”e tij ne PDK.Me zemer dhe shpirte ishte kunder kandidimit te Vjosa Osmanit per Kryeministre.Ne lidhje me kete mospajtim se bashku me Agim Veliun u perqyrraven si femija.

Por per ta pajtuar si femiun e zgjodhen per shef te Shtabit zgjedhor,i cili gjithe kohen ishte me teper si nje bishte karshi Vjosa Osmanit brilante ne fushate.Haziri nuk e bente fushaten me zemer e as me mendje.Ky njeri me shume e pengonte fushaten e kandidates Vjosa Osmani se sa qe e ndihmonte,me shume gjate fushates jepte lavdata per Isa Mustafen dhe Agim Veliun se sa per kandidaten per kryemeinstre Vjosa Osmani.Kete e kane vrejte ashiqare te gjithe qe e kane percjelle me kujdes fushaten parazgjedhore te LDK.

Por shefi i shefave te LDK Lutfi Haziri po behet edhe me shefe i fuqishem.Shefllaku atij nuk po i ndahet.Tashti e paskan zgjedhe edhe per Shef te ekipit Negociator te LDK per bisedime me LVV per me ba punen krejte berllog.Eshte e pamundshme qe ky njeri qe gjate bisedimeve me LVV nuk i drejton shmigimet dhe shikimet edhe andej kah jaranat e vet ne PDK.Ne keto bisedime ky njeri me shume do te prishe pune se sa do ndreq diqka,sepse dihet se eshte zor qe Lutfi Haziri te bene ndonje pune te mire ne dobi te LDK.

SHPËRNDAJE