Cristiano Ronaldo tregoi emocion të jashtëzakonshëm në moshën 39-vjeçare dhe qau si fëmijë pasi humbi një penallti në kohën shtesë të ndeshjes mes Portugalisë dhe Sllovenisë, kështu që ai duhej të ngushëllohej nga shokët e tij për t’u rikuperuar për pjesën tjetër të ndeshjes.

Kapiteni portugez nuk i fshehu emocionet dhe emocionoi shumë me reagimin e tij, por ka nga ata që e shohin këtë lëvizje si një tjetër përpjekje për të dalë në qendër të vëmendjes.

Legjendar Didi Haman sulmoi Ronaldon dhe tha se sjellja e tij ishte e turpshme.

“Ronaldo luajti 120 minuta në moshën 39 vjeçare, humb një penallti dhe më duhet të pranoj që besoja edhe në përrallën “Cristiano u bë lojtar skuadre”! Dhe në këtë marrëzi i besova deri në ndeshjen me Slloveninë. Ai tregoi të tijën. Ai humbi përsëri një penallti dhe filloi të qante në fushë, ai qau edhe në pushimin mes dy kohëve shtesë”, tha Hamann.

“Përzgjedhja nuk jeni vetëm ju, skuadra ka 26 lojtarë, 20 punonjës, por edhe 30-40 mijë tifozë në tribuna. Nuk bëhet fjalë vetëm për ju. Ai u përpoq të ishte sërish në qendër të vëmendjes. Reagimi i tij ishte shqetësues, nuk kam parë kurrë diçka të tillë, sepse kur tregoni emocionet tuaja në fushë, kjo do të thotë se nuk mund të mendoni qartë në fushë”, përfundoi ai.

SHPËRNDAJE