I pari i federates se futbollit te Kosoves, z. Agim Ademi me ane te nje postimi ne facebook ka dhene nje super lajm ne lidhje me nje vizite qe zyrtare te UEFA-se do ja bejne de shpejti Kosoves.

Delegacionit do tu prije legjends portugeze, Luis Figo.

Ja postimi i z. Ademi:

Dy emra të mëdhenj të futbollit evropian do të vizitojnë Kosovën.

Legjenda kroate, i mirënjohuri dhe idhulli i shumë kosovarëve, Zvonimir Boban, në cilësi të shefit të futbollit në UEFA dhe legjenda portugeze, Luis Figo, në cilësi të këshilltarit të UEFA-s, së bashku me zyrtarë tjerë të këtij institucioni do të qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kosovë në muajin tetor.
A.A.

#BashkëPërFutbollin

SHPËRNDAJE