Résultat de recherche d'images pour "Muškarac ubio policajca iz automatske puške"Preshevë, 19 dhjetor  -Pas dy varsjeve pardje dhe dje ne qender te Beogradit nga te shtenat, mbrem vone nga te shtenat ka apsur po ashu nje vrasje ne Serbi. Eshte fjala  per në Pozharevcit eshte vrare polici serb Srdjan Petrovic 42 vjeç kur mbi ti kishte shtire Zh.D. (69)  me pushke gjysemautomatike, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” duke ju referuar mediave serbe.

Nga kjo përleshje me te shtena punonjesi i policisë Srdjan Petroviç pësoi lëndime të rënda nga të cilat ai vdiq gajte rrugës per në spital.

Pas vrasjes policit, njësi speciale anti-terroriste, ka nderhyre të cilët hynë në shtëpi këtë mëngjes nme në fshatin Bare afër Pozharevcit  meqersat nag te shtenat ehste vrare dorasi Zh. D i cioli u përpoq të hapte zjarr ndaj anëtarëve te SAJ.

SHPËRNDAJE