Preshevë, 23 shkurt -I riu i dyshuar për kanibalizëm mbi nënën e tij e tmerron Spanjën. Quhet Alberto, ka 26 vjeç, ai sot ka vrarë nënën e tij 66-vjeçare. Rrëfimet e tij tmerruan policinë, njotn agejncia e lajmeve “presheva jonë” duke ju rferuar bujirmerve te gazetes se Madridit “El Mundo”

“Skena ishte e tmerrshme dhe e pështirë. Ai kishte prerë trupin e nënës së tij në më shumë se një mijë copë! Edhe për policët e kalitur, imazhet në lidhje me arrestimin e të enjten të 26-vjeçarit Alberto Sanchez Gomez në Madrid mbeten një provë e vështirë ende për t’u kapërcyer.

Duhet thënë se individi dyshohet se ka vrarë nënën e tij dhe pastaj ka prerë trupin e tij në copa të vogla, të shpërndara në një numër të madh enësh plastike, në kuzhinë, në frigorifer dhe në dollapët. Më keq, i riu që prej atëherë është dyshuar nga policia e kanibalizmit, raporton gazeta El Mundo, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”

“Të enjten, pasi një mik i të ndjerit denoncoi faktin se ajo nuk e kishte parë atë për rreth një muaj, një patrullë policore shkoi në shtëpi dhe zbuloi gruan e zbërthyer”, tha një zëdhënëse. fjala e policisë kombëtare.

Agjentët zbuluan pastaj pjesët e kufomave në kuti në shtëpinë e tyre familjare në zonën e banimit të Salamanca, që ndodhet në qendër të kryeqytetit spanjoll.

Ai pranon veprimet e kanibalizmit
Alberto Sanchez Gomez, djali 26-vjeçar, u arrestua menjëherë në vend si kryerës i dyshuar për vrasjen e nënës së tij 66-vjeçare. Ai ishte arrestuar tashmë dymbëdhjetë herë, shumica e rasteve për keqtrajtim, tha zëdhënësi i policisë.

Ndërsa në arrest policor, ai pranoi vrasjen e tmerrshme të nënës së tij, mënyrën e përpiktë në të cilën ai e kishte prerë atë. Ai gjithashtu siguroi për të parë një pjesë të saj.

SHPËRNDAJE