Në vendin ku u vra polici kosovar, Enver Zymeri, në rrugën për Zubin Potok, është përuruar një pllakat në nder të tij.

Të pranishëm në ketë përurim ishin kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, drejtori i Policisë, Gazmend Hoxha, ministri i Punëve te Brendshme, Xhelal Sveçla e me ta ishin edhe familja e policit te ndjerë, familja Zymeri.

Kanë kaluar mbi 13 vjet qëkur Njësia Speciale e Policisë së Kosovës (ROSU) ndërmori aksionin për vënien nën kontroll të pikave kufitare në veri të Kosovës, Jarinjë dhe Bërnjak

SHPËRNDAJE