fllflf11Kur njerëzit mbi flamur duken si bubrreca.. E dini ku gjendet ky flamur gjigant, më i madhi ne botë?

flmmffBerne, 1 gusht  -Flamuri zviceran me i madhe ne bote (80 me 80 m)  eshte i instaluar ne malin Säntis qe ndane dy kantonet ate te Appenzellit dhe St. Gallenit, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva jone” nga Zvicra

Ky flamur gjigant është i vendosur per çdo vit me 1 gusht që nga viti 2009 në mal për të festuar August 1st Kanavacë mat 80 metra me 80 dhe peshon 700 kg. Ai angazhon  20 njerëz për të instaluar.

Kur njerëzit mbi flamur duken  si bubrreca.. flammmaa

SHPËRNDAJE