Kievë, 10 maj -Kengetarja kosovare Linda Halimi, e cila perfaqesonte Shqiperine ne Eurovision në Kievë ter Ukrainës nuk arrita ta preke dot finalen, duke e lenë këtu në mes endrren e saj dhe te Shqipërise, njofton agjencioa e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Lindita nuk mund te themi se bash ka humbur shume. ka gajasa qe ajo te “zevendesoj” Edita Tahirin ne negociata me Serbine ne Burksle.  Siq po e vreni ne foto kosovaraj Ldmnita Halimi me perfaqësuesen e Serbise ne Eurovison Tijana Bogicevic ka vazhduar dialogun edhe pas renies se qverise dhe minsitres se dialogut Tahirit..

SHPËRNDAJE