Kombëtarja e Kosovës kualifikohet në “Main Round” për FIFA Futsal World Cup 2024 🏆

Pas fitoreve ndaj Bullgarisë dhe Skocisë, Dardanët e futsallit siguruan pjesëmarrjen në fazën kryesore të kualifikimeve të Botërorit.

I përgëzoj të gjithë lojtarët dhe stafin e trajnerëve në krye me përzgjedhësin Arben Simtçiu për këtë arritje.

Paraqitjet e tilla dhe sukseset në fushën e lojës na bëjnë krenarë dhe na motivojnë në punën e mëtutjeshme.

Uroj që edhe në të ardhmen të vazhdojmë së bashku rrugën e suksesit.

Forca Kosovë! 💪🇽🇰⚽️
Forca Dardanë! 👏👏👏

A.A.

SHPËRNDAJE