Wards Auto që bënë vlerësime të ndryshme në vetura, e ka publikuar listën e pesë enterierëve më të mira, të veturave që janë lansuar gjatë këtij viti.

Ky është viti i shatë që bëhet ky vlerësim, që për kriter ka estetikën, rehatinë, materialin e përdorur, rregullimet dhe përfundimet, si dhe mundësitë teknologjike, transmeton Telegrafi.

E para në listë është brendësia e Alfa Romeo Gulia, e pasuar nga Bentley Bentayga, ndërsa në vendin e tretë është Bruick LaCrosse.

Lista ku vlerësohet shumë edhe çmimi i përgjithshëm i makinës, e ka nxjerrë në vendin e katërt enterierin e Honda CR-V, teksa Lexus LC 500, e mbyllë këtë top pesëshe.

Ndryshe, të gjitha brendësitë e veturave kanë pasur dizajn tërësisht të ri, por me elemente të trashëguara nga modelet e mëparshme.

SHPËRNDAJE