Nis, 17 shtator
Policia serbe ka konfiskoi këtyre ditëve 30 kilogram heroinë në një kalim kufitar me Bullgarinë në një makinë e regjistruar në Holandë, njoftojnë të hënën , shkruajnë mediat zvcerane, duke ju referuar burimeve  policore serb, transmeton agjencia informative “Presheva Jonë”

Droga ishte fshehur nën ulëset e parme dhe pasme të veturës, kurse voiztësi serb është arrestuar. Policia në veturën e tij ka gjetur  60 qese me nga 5 kg heroinë-drogë. Serbia vazhdon të jetë rrugë kryesore ballkanike,  që përdoret nga traikantët, fgrupet kriminale për të transportuar qenie njerëzore, drogë dhe armë në Evropën Perëndimore, shkruan shtypi zviceranë.

SHPËRNDAJE