Ballina Lajme Jurgen Klopp është deklaruar për humbjes që e pësoi Liverpooli 3-2 në...

Jurgen Klopp është deklaruar për humbjes që e pësoi Liverpooli 3-2 në udhëtim te Arsenali në kuadër të javës së dhjetë në Ligën Premier.

0

Jurgen Klopp është deklaruar për humbjes që e pësoi Liverpooli 3-2 në udhëtim te Arsenali në kuadër të javës së dhjetë në Ligën Premier.

Trajneri gjerman bëri të ditur se ata ende nuk po e shikojnë pozicionimin në tabelë, por kjo ndeshje shfaqi pikat e tyre të dobëta në mbrojtje.

“Ne duhej të mbroheshim më mirë. Kjo ndeshje tashmë ka kaluar, por nuk mund të pranojmë këtë situatë”, ka deklaruar Klopp.

“Punë, të mendojmë dhe të bisedojmë për situatën që na rrethon. Aktualisht nuk mund ta shikojmë pozicionin tonë në tabelë”.

“U munduam të riktheheshim në pjesën e dytë, por që në fund bëmë disa gabime në mbrojtje dhe kjo na kushtojmë me humbjen e pikëve”, ka shtuar më tej trajneri i Liverpoolit.

SHPËRNDAJE