Sulmuesi francez, Kylian Mbappe e bëri të qartë se nuk ka plane të braktisë Paris Saint-Germain këtë verë mes interesimit të vazhdueshëm nga Real Madridi.

Mbappe dha një përgjigje jo të pakuptimtë, duke iu përkushtuar skuadrës së tij aktuale kur u pyet nëse do të mendonte të largohej nga PSG.

Ai dëshiron të marrë një trofe të Ligës së Kampionëve për ekipin e vendit të tij.

Ish-fituesi i Kupës së Botës me Francën sulmon Mbappen pas deklaratave rreth PSG-së

“Hapi tjetër? Fitimi i Ligës së Kampionëve”, ka thënë fillimisht Mbappe për France 3.

“Unë kam bërë tashmë një finale, gjysmëfinale, çerekfinale, raundin e 16-të. Kam bërë gjithçka përveç fitores. Kjo është gjithçka që më duhet”.

Ku dua ta bëj? Në Paris. Unë jam një Parisian dhe nën kontratë. Pra është PSG”, përfundoi ylli francez.

Mbappe thuhet se është grindur me shokët e skuadrës në dhomën e zhveshjes këtë vit, ndërsa ai kërkon një rol më të madh drejtues, megjithëse ai është larg nga figura e vetme që tërhiqet në dramë në Parc des Princes.

PSG tashmë është jashtë Ligës së Kampionëve të këtij sezoni dhe pritet të shkarkojë trajnerin Christophe Galtier pas sezonit si rezultat.

Me Lionel Messin dhe Neymar që mund të largohen këtë verë, vendimi i Mbappe për të qëndruar në klub është një nxitje e rëndësishme. Ai ka vazhduar të jetë i lidhur me Real Madridin pavarësisht se ka refuzuar Los Blancos për një kontratë të re me PSG verën e kaluar.

SHPËRNDAJE