inttt11Lion. 21 korrik  -Policia nderkombetare ka arrestuar sot tre persona nga Serbia ne  Mal të Zi, te ekrkuar nga Interpol.Agjencia e lajmeve “Presheva Jone” ka mesuar nga Interpol se njeri nga te arrestuarit eshte edhe 54-vjecari nga Presheva  me emrin H.R.


Qe te tre te arrestuarit nga interpol kekrohen kekrohe me vite te tera nga polcia nderkombetare te akuyuar per vpera kriminale vrasje, droge dhe vjedhje.  I arrestuari i par eshte  S. E (40) nga Tutini, trafikant  droge ne Gjermani.
I dyti eshte nga Begradi  A.N (38) nga Beogradi po ashut për trafik droge.

Kurse i arrestuari i trete eshte  ai nga Presheva  H.R (54) për të cilët Interpol e kerkonte  nën dyshimin se ka kryer vjedhje e rënda.


SHPËRNDAJE