New York, 13 qershor – Një turiste holandeze është ndaluar nga një polic në New York më 3 maj, pasi po i jepte biçikletës e veshur me një fund paksa të shkurtër.

Agjenti e ka ndaluar turisten, sepse mund të shkaktonte aksidente, transmeton TCH.

Jasmijn Rijken e kujton kështu episodin: “Polici më tha që po shpërqendroja drejtuesit e veturave dhe kjo është e rrezikshme. Mendoja se po bënte shaka në fillim, por ai u nervozua dhe më kërkoi dokument identifikimi.”

Agjenti nuk e ka gjobitur 31-vjeçaren, por vetëm e ka porositur që herën tjetër të veshë pantallona.

SHPËRNDAJE