Résultat de recherche d'images pour "dasem likovë"Kumanovë, 26 korrik  -I ftuar ne je dasëm në fshatin shqiptar të Likovës, pranë Kumanovës, në verilindje mbrëmë u kthye në një tragjedi të madhe ku i riu A.B (19), me origjinë nga Presheva kthehet në sandëk, i vrarë?!, njofton gazetari i agjencise se lajmeve “Presheva jonë” nga Maqedonia.

I ndjeri kishte ardhur enkas nga Gjermania në dasem e kusheririt ne Likovë. Ai është vrare mbrëmë aksidentalisht rreth orës 23.20 nga krushku SH.A (62 vj.) që eshte njëherit edhe burri i motrës.

Agjecia e lajmeve “Preshevca Jonë” duke ju referuar burimeve te policise, ka mesuar se dasmorert  ishin ulur në oborr, kur ky burri botës mori pistoletën e kalibrit 9 mm, i cili posedonte pa leje, dhe e shrep refall, ku  një plumb përfundoi në gjoksin e te riut A.B (19) vjecar me origjine nga Presheva.

Menjëherë pas këtij incidenti të përgjakshëm, ku A.B ishte në gjendje kritike per jete eshte derguar në urgjencë në spitalin me te afert të Kumanovës, ku ai edhe ka nderruar jetë. Trupi i një të riu është dorëzuar autopsisë, kurse person i armatosur Sh.A u arrestua nga policia.

SHPËRNDAJE