Kandidati i PDK-së, për kryeministër të Kosovës, Enver Hoxhaj, në një fjalim që ka mbajtyur mbrëm në Malishevë ka ngritur në këmbë të pranishmit.

“Nuk ka organizatë dhe ushtri më të sukesshme sesa Ushtria Clirimtare e Kosovës që e ka cliruar këtë vend. Jo vetëm që ka cliruar këtë vend, por i ka dhënë fund edhe pushtim serb, edhe pushtetit jugosllavedhe cdo pushtimi”, ka thënë Hoxhaj në Malishevë.

Ai i ka përmendur edhe ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaci dhe ish-kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. Hoxhaj ka theksuar se PDK-ja është e vetmja parti politike në Kosovë që është projekt kombëtar.

“Prandaj lideret tanë, të cilët na mungojnë me të cilën cdo herë kam ardh në Malishevë dhe cdo herë jam kanë ose në krah të majtë ose në krah të djathtë të Hashim Thacit apo Kadri Veselit. Janë ata që i kanë prij këtij projekti kombëtar, janë ata të cilët në mënyrëtë padrejt sot qëndrojnë në gjykatë. Janë ata që do të kthehen fitimtarë dhe faqebardh. Janë ata që do të dëhsmojnë që lufta e jonë ka qenë e drejt”, ka thënë Hoxhaj.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3182830978629835&id=1843621365884143&sfnsn=mo

Hoxhaj në Malishevë ka thumbuar edhe partrinë që prinë me vota në këtë komunë “NISMA”, duke iu bërë thirrje eletoratit në Malishevë që mos ta cojnë poshjtë votën për një parti që nuk e kalon pragun.

SHPËRNDAJE