Mjeshtria e boksierit nga Kosova la të tronditur rusin. Kashtanov e përjetoi rëndë humbjen nga djaloshi i artë shqiptar. Haxhi Krasniqi tregoi zgjuarsi dhe nuk i dha mundësi kundërshtarit për të befasuar edhe pse ishte i papërshtatshëm. Me këte mund te thuhet se Haxhi Krasniqi nje vednas i kyrtemnistreit kosovar, ka nxjerrur “hakun” e Haradinajt. E rreh rusin e bën pleh, ka shkruar agjencia e lajmeve “Presheva Jonë.

 

Boksieri kosovar shpallet kampion Evrope

Kryetrimi shqiptar Haxhi Krasniqi luftoi si luan dhe shënoi fitore të madhe ndaj rusit Stanislav Kashtanov, duke u stolis me titullin e kampionit të Evropës së lashtë (EBU) në kategorinë super të mesme, në meçin që u zhvillua në Munih. Boksieri rus kapitulloi pas 12 rundeve.

 

Gjashtë rus sulmojne Haradinajn. Gazetat e Beogradit: Shikoni se si u përgjak armiku më i madh i Serbise..ishte ky titulli i shkrimit te agjencise se lajmeve  “Presheva Jonë” bouar dite me apre ku ben fjalë se “ish komandani i UÇK-së ishte sulmuar nga gjashte rus, me ushtarët rusë nga KFOR., ku nga dy palet kishte te lenduar, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”. Incidenti është raportuar nga AFP dhe Der Spiegel gjerman.

SHPËRNDAJE