A member of the Swiss Groupe D'Intervention Gendarmerie guards the jet which carried U.S. Secretary of State John Kerry at the Cointrin Airport in GenevaAnalisti politik, Haki Abazi e ka akuzuar rëndë Isa Mustafën. Në një shënim në Facebook, Abazi thekson se është pikërisht Isa Mustafa ai i cili nuk ia ka lejuar pagesat për udhëtimet e presidentit Ibrahim Rugova.

Shënimi i plotë i Abazit:

E ulet por nuk befason

Ju i keni ndeprere pagesat Ibrahim Rugoves ne kohen kritike te zhvillimeve ne Kosove. Ju nuk keni lejuar pagesat per udhetimet dhe hotelet e presidentit. Ju jeni dhe keni qene element i krimbjes se LDK dhe kjo nuk mund te mshihet lehte. Kjo tregon fjalorin e ulet dhe jointelektual qe perdorni, metodat me te poshtra te mundshme per kercnime ndaj deputeteve te LDK, menyren dhelprake te ardhjes ne krye te LDK, aklamacionin si forme te rizgjedhjes duke ngulfatur zerin e vertete te LDK. Isa eshte nje antiRugove dhe nje anti LDK qe po e fundos ne humnere, i rrethuar me te padijeshem dhe pakurrizor- te pabese. Nje Ise si ky qe ne fakt eshte asgje tjeter perveq se nje produkt i te se majtes Jugosllave dhe qe perqarjen e ka formen e vetme per te udhehequr. Batutat e uleta per opoziten, arrestimet per statusa te facebook-ut dhe metoden e tij perqarese e ka reagim nga friga per nje perfundim te merituar. Ne vend se te merret me vedimet e AAK e NISMES ndoshta Isa duhet te merret me llogarine per 3%, Dardania Banken,UFORK, Pasurite dhe tokat e pervetesuara dhe me deshtimet e perbashketa me PDK. Shkolle njejte,shkolle pa rezultate, shkolle e perqarjes dhe mjerimit.

SHPËRNDAJE