Bujanoc, 27 mars  -Anëtarët e policisë, me urdhër të zëvendës prokurorit të Prokurorisë Themelore Publike në Vranjë, mori vendimin për paraburgim për 48 orë P.S (48) nga nje fsaht i  Bujanocit, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprat penalem  vjedhje dhe tentim posedim të paautorizuar të drogave narkotike, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Sipas policisë P.S.  u kap në natën e së dielës, kur ai kërceu nga dritarja e nje shtëpie familjare në fshatin Tërnoc i Madh afër Bujanocit. Me të u gjetën tableta – substanca psikotrope dhe substancave të dyshuara me metadon. I arerstuari eshte sjellur para zëvendës prokurori.

SHPËRNDAJE