dedahAgjerim te lehte dhe te perkushtuar

Partia Liberale e Kosoves pergezon te gjithe besimtaret islam ne mbare trojet etnike dhe kudo ne mergate,me rastin e fillimit te muajit te shenjte te Ramazanit,duke iu deshiruar perzemersisht agjerim te lehte dhe me perkushtim ndaj Zotit dhe besimit islam, shkruan keu i PLK Gjergj Dedaj, derguar agjencise së  lajmeve “Presheva jonë”

 

Harmonia,mirekuptimi,tolerance dhe solidariteti ndermjet shqiptarve te te gjitha besimeve dhe popujve le te mbesin udherrefim i cdo shqiptari dhe besimtari te devotshem  kultivimin e vlerave qytetare te besimit si dhe per dashurine njerzore dhe paqen kudo ne trojet etnike Arberore ne bote.

Gjergj Dedaj, kryetar i PLK-se

SHPËRNDAJE