22-vjeçari ka diçka për të buzëqeshur: ajo mund të fitojë pesë Brit Awards.

Këngëtarja britanike është nominuar pesë herë për Brit Awards. Një rekord për një artist femër, kane shkruar sot mediat zvicerane duke shjkruar per yllin e muzikes botere Dua Lipa ne faqete gazetave me titullin “Dua Lipa bën histori në Britani të Madhe” (“Dua Lipa entre dans l’histoire au Royaume-Uni”), transmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”
Ceremonia ende nuk ka ndodhur që Dua Lipa tashmë ka shënuar historinë e saj. Këngëtarja britanike me origjinë shqiptare nga  Rewpuiblika e Kosovës, konkurron në pesë kategori. Që paraqet një rekord për një artist femër. Rregullat e reja dhe Be The One janë emëruar për të fituar Artist Femra, Albumi i Vitit, Clip i Vitit, Single i Vitit dhe Artist me përparimin më të fortë.Në përgjigje, Dua Lipa ndarë dy tweets: “Lol, si është e mundur” dhe “Pesë nominime, unë nuk mund të besoj atë!”.38. Brit Awards do të zhvillohet më 21 shkurt 2018 në O2 Arena në Londër. Dua Lipa do të këndojë së bashku me Ed Sheeran dhe Rag’n’Bone Man, Foo Fighters dhe Sam Smith.

SHPËRNDAJE