LJUBISA DIKOVICPreshevë, 31 gusht -Jo vetme shiptaret ne Kosove po redhe ushtrtie e vendeve fqinje po e presin 1 shtatorin, dikush per bmrojtur e dikush per okupuar trojet shiptare.   Keshtu, Forcat sllave rrethojne Kosove. Pas malazezeve, forcat serbe zbarkojne me shefin e armates gjenaral Ljubisha Dikovic i cili po viziton bazat ushatarke ne kufi me Kosoven dhe  Maqedoninë, njfotn agjencia e lajemeve “Presheva jonë”

 

Shefi i armates serbe gjeneral Dikic. Ushtrai, xhandermertia dhe polcia serbe ne Luginen e Presheves ne gjendhe gatishmerie!
ushhssShefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura serbe gjen. Lubisha sot ka vizituar pjesë të njësive të Forcave të Përbashkëta të ushtrisë dhe policisë të vendosur ne Luginen e Preshevës.
Në një deklaratë Ministria e Mbrojtjes e Serbisë deklaron se Dikovic ka thënë se “forcat serbe ushatarake, xhandermeria dhe policia serbe jane ne gjendje gatishmërie. ushtria serbe m forca dhe mjete shtesë për sigurinë kufitare, nëse është e nevojshme.”

 

SHPËRNDAJE