Bossi i Manchester United i ka ofruar Athletikos së Madridit 17.8 mln euro për të marrë shërbimet e portierit i cili mendon se më së miri do ta zëvëndësonte holandezin Van Der Sar.

Ferguson është i bindur se ata tashmë do të kenë një parakontratë dhe De Gea në qershor do të jetë futbollist i Manchesterit,qka do të thotë se do të kenë në grup passuesin e Iker Casillasit ,portierin 20 vjecar.

SHPËRNDAJE