Bosi i Mancherster United është i gatshëm që këtë sezonë të hargjo 160 mln  funte dhe të sjell emra të mëdhenjë në skuadër.

Me sa duket kjo vie si arsye problemeve për rinovimin e kontratës me Rooney pasi që ai kërkonte që të sillen futbollistë të mëdhenjë
Manchester ndër vite nuk ka hargjuar kurr shuma të mëdha,më e madhja ka qenë ajo për Dimitar Berbatovin 31 mln dhe pritet që këtë vitë kjo dabu të thyhet dhe të shkilet 50 mln.

SHPËRNDAJE