Viteve të fundit në Serbi ka filluar të flitet për vdekjen e mistershme të Arkanit. Shumica e njerëzve besojnë se ai është gjallë dhe se gjendet diku në Ballkan, ku agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” sjelle nje VIDEO ku ai flet “pas vdekjes” se si mediat “spekulojne” se ai eshte vare apo ka vdekur, ka raportuar Svest Magazin, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Exclusive: Arkani gjalle, pine kafe ne kafiq me Cecën?! Ai flet pas “vdekjes” se tij…Sa eshte kthyer nga Kosova VIDEO.

Vojin Raznatovic, djali i Arkanit, thuhet se ka bërë një bisedë menjë person përmes SMS’ve në telefon. Raznatovici ka shkruar se babai i tij është gjallë dhe jeton në Qipro. N eketre video poshte Arkan flet per “spekulimet” e mediave se ai qenka palgosur apo vrare. Biole Arkan flet se sa jamm kthye rnga Kosova?!

Del Ponte: Ah, sikur te ishte gjallë Arkani!

Résultat de recherche d'images pour "carla del ponte"Zviceranja Carla Del Ponte, ish-kryeprokurorja e Tribunalit Penal Ndërkombëtar ka deklaruar për agjencinë e lajmeve “Presheva Jonë” në Zvicër se i vjen keq për vdekjen e kriminelit serb të luftës, Arkan, po aq sa për Millosheviqin të cilët më shpëtuan pa ua dhënë shpërblimin e merituar. ”

E pyetur se flitet si Milosheviqi ashtu edhe për Arkani janë gjallë duku në Serbi apo Rusi, Del Ponte është shprehur:

“Ndoshta, çka s’mund të ndodhë, ai ndoshta ka mundur të dalë prej varrit, çka më duket më shumë pallavra të mediave për të rritur ekzemplaret e tyre. Megjithëse edhe unë do kisha pasur dëshirë t’i besoj këtyre shkrimeve. Ah, sikur te ishte gjallë. ai i ndjeri Arkani. Edhe Hitleri thonë se është dikund gjallë”, ka thënë Del Ponte me shkaka.

SHPËRNDAJE