Enrique reagon pas fitores, lavdëron tejmase NeymarinTrajneri i Barcelonës, Luis Enrique e ka lavdëruar paraqitjen e Neymar në ndeshjen e sotme ndaj Athletic Bilbao

Katalunasit e fituan këtë ndeshje me rezultat 3:0, ndërsa në këtë ndeshje shkëlqeu Neymar ku bëri një paraqitje tejet të mirë.

”Neymar bëri gjithçka që është normale dhe ai ishte spektakular. Ne kemi parë një version brilliant të tij. Ai është një lojtar vital për ne”.

”Objektivi i skuadrës është që t’a sfidojmë presionin. Sulmuesit janë të parët që duhet të bëjnë presion. Nëse doni tituj, duhet të mbroheni mirë”, tha Enrique për gazetarët.

SHPËRNDAJE