Dietologia jone e njohur Anila Kalleshi karriren saj e mbyll per ket vit me nje bilanc te sukseshem, me mbremjen Gala ne Hotel Sheraton ku u prezantuan personazhet, qe Albanian Excellenceku  beri perzgjedhjet e qelluara per te qene ne nje liber simbol, kushtuar brezit te lindur ne vitet 60-70 ta duke ju dhuruar cmime dhe mirnjohje per shqiptarët më të suksesshëm në fusha te ndryshme.

Ne kete mbrëmje si gjithnje shkelqente dhe printe padyshim  dietologia e jone e famshme Anila Kalleshi emri i se ciles sot ka kaluar edhe kufijte e Shqiperise nga kombetarja ne arenen nderkombëtare, per cka deshmojne nje ser cmimesh dhe mirenjohjesh nderkombërare, si ato në Zvicer, Itali e gjetiu. Kur flasim për fushën e Dietologjisë, Shqipëria ka “patentën” e saj të suksesit ndërkombëtar, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

 

Mirenjohjet dhe cmimet e dietologes se njohur Anila Kalleshit, triumf i Shqiperisë dhe bukurise shqiptare!

Prej gati 2 dekadash, Anila Kalleshi është në krye të listës si dietologia shqiptare më e mirë dhe duket se kështu do të mbetet, pasi çdo vit ajo e mbyll me tituj e çmime që e mbajnë në vendin e parë, pa asnjë konkurrencë serioze.

NË VIJIM PO JU JAPIM NJË KRONOLOGJI TË SUKSESEVE, MIRNJOHJEVE DHE CMIMEVE GJATE VITIT 2017 TË DIETOLOGES DHE NUTRICIONISTES ANILA KALLESHI, QË SIÇ DO TË MUND TA SHIHNI, DO T’JU BEFASOJË ME ANGAZHIMET DHE TRIUMFET E SAJ PËRGJATË NJË VITI…

ANILA KALLESHI, “MBRETËRESHA” E VITIT 2017

Fotografia e Anila Kalleshi Official

Gëzuar festat nga Anila Kalleshi’s Center dhe ALMA Albanian Lifestyle Medicine Association…

Viti 2017 ka qenë një vit mjaft pozitiv, intensiv, i pasur me evente dhe iniciativa mjaft të rëndësishme për karrierën time profesionale.

▶️ Një sërë projektesh mbi kequshqyerjen në disa nga shkollat e njohura në kryeqytet si: Edith Durham, Asim Vokshi, Gustav Mayer, Turgut Ozal, Ylber, Shkolla e Kuqe, Universiteti Europian i Tiranës, etj.

➡️ Gjatë këtij viti kam qenë e ftuar në 136 emisione televizive dhe 34 emisione radiofonike.

➡️ 113 artikuj në revista e gazeta dhe 136 artikuj në portale të ndryshme.

➡️ Pjesëmarrje në Konferenca e Kongrese:

– 13- 14 Prill 2017 referuese në Kongresin e 3-të të grave shtatzana me temë “Dieta në shtatzani.

– 27-29 korrik 2017 International Conference of Dietics and Nutrition në Romë, Itali.

– 13th International Congress on Advances in Natural Medicines, Nutraceuticals & Neurocognition në Romë, Itali

– 18-20 shtator 2017 në Zyrih në Zvicër Kongresi i 16-të botëror “Nutrition and food chemistry”

– 30 shtator 2012 në Universitetin Aldo Moro në Bari Departamenti Nazionale Scienze dello Stile di Vita ka marre pjesë në kursin “Conosci i tuoi geni e cambia il tuo destino”.

Fotografia e Anila Kalleshi Official

➡️ Gjatë 2017 kam qenë pjesë e disa çmimeve kombëtare dhe ndërkombëtare:

-3-4 Korrik 2017 në Lucern të Zvicrës nderohem me Çmimin Ndërkombëtar në fushën e mjekësisë “Name of Science” si dietologia më e mirë në Konferencën e Ekselencës të Cilësisë.

-14 Shtator 2017 Diplomatic Mission of Peaces and Prosperity më çertifikon si nje Misionare te Paqes.

-6 Tetor 2017 në Hotelin Carlton në Cannes të Francës nderohem me Çmimin Ndërkombëtar në fushën e mjekësisë “The International Award ‘Rose of Paracelcus”në Konferencën e Ekselencës të Cilësisë.

-6 Tetor 2017 në Hotelin Carlton Kanë të Francës në European Awards Night nderohet me Çmimin më të lartë Ndërkombëtar në fushën e mjekësisë “The Socrates Award”

–14 Nëntor 2017 në Dubai nderohet me çmimin “Triumf” BIZZ AMEA 2017 në Burj Al Arab Hotel nga Konfederata Botërore e Biznesit.

-12 Dhjetor 2017 Albanian Exellence në mbrëmjen Gala të zhvilluar në Hotel Sheraton “50 x 50 Simboli i një brezi “ nderohet me trofenë Albanian Exellence 2017.

-23 Dhjetor 2017 Live Style Albania e nderoi me trofenë Awards Business Trend 2017 në Tiranë.

-Anëtare jurie e çmimeve ndërkombëtare Steeve Awards me qendër në New York në vitin 2017.

➡️Doli në shtyp libri “Jeto shëndetshëm” dhe “ Dieta e shtatëzanisë”. Jam në proçesin final të përfundimit të dy librave të mi më të rinj : libri me 2 autorë bashkëpunim me Proff. Dott Luigi Maselli- “Stili i jetesës dhe ushqyerja korrekte” si dhe “Receta të shëndetshme me smoothie”

Fotografia e Anila Kalleshi Official

➡️Ambasadore e Nutribullet

➡️ Nê 23 tetor në Tiranë sē bashku me Italian Lifestyle Medicine Association ILMA u themelua ALMA Albanian Lifestyle Medicine Association ku u zgjodha Presidente. Themelimi I saj u pasqyrua në kohë reale në Kongresin e Lifestyle Medicine i mbajtur po atë ditë nga American College of Lifestyle Medicine.

➡️ Një punē shumë e mirë është bërë me faqen time në Facebook Anila Kalleshi Official ku faqja ka arritur njē numër shumë të mirë ndjekësish prej 337000 ndjekësish të deklaruar dhe po kaq ndjekës që e ndjekin vazhdimisht me rigorozitet faqen time, por akoma nuk kanë vendosur t’i japin like të deklaruar.

Faleminderit miqtë e mi që më keni qëndruar shumë pranë.

Faleminderit bashkëpunëtorët e mi!

Falenderim special të gjitha mediave pêr mbështetjen.

Faleminderit Italian Lifestyles Medicine Association ILMA dhe në veçanti Proff Dott Luigi Maselli, Dott Christina Bartelli, Dott Angelo Chiarelli.

Falenderim pafund Stafit të Anila Kalleshi’s Center. Jeni rë mrekullueshme !

Faleminderit stafit të ALMA Albanian Lifestyle Medicine Association.

Faleminderit klienteve te Anila Kalleshi’s Center që arritet te realizonit qëllimet e juaja në humbjen e peshês duke ndjekur me përpikmëri këshillat e mija.

Faleminderit për cdo koment, pëlqim dhe fjalët e mrekullueshme që mê keni dhënë gjatê gjithë këtij viti.

Faleminderit familjes time të mrekullueshme – bashkëshortit tim që ka qenë gjithmonë përkrahes i iniciativave tê mija.

Faleminderit Frankli – djalit tim i cili më ka suportuar për mungesen e prezencës time afër.

Faleminderit prinderit e mi të mrekullueshem.

Faleminderit tē gjitheve!

Ju uroj nga zemra të gjithëve që 2018 -ta të jetē një vit sa më i mbarë i mbushur me gjëra të mrekullueshme, sa mē larg njerëzve negativë e qëllime dashakeqëse,. Le të rrethohemi me pozitivitet e vlera.

Gëzuar Krishtlindjet e Vitin e Ri 2018!

– Anila –

Fotografia e Anila Kalleshi Official

SHPËRNDAJE