Ish-ministeri i punës dhe mirëqenies sociale si dhe kandidati për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, pritet të jetë i nominuari për kryeministër nga LDK-ja për formimin e Qeverisë së re.

Burime të Gazetës NewBorn, brenda LDK-së mësojnë se Abrashi aktualisht është emri më i pëlqyer brenda LDK-së për kryeministër.

Të njëjtat burime tregojnë se Isa Mustafa po shkon drejt tërheqjes për kundër shumë diskutimeve dhe raporteve se ai do të jetë i nominuar për kryeministër.

SHPËRNDAJE