Që 21 vjet është në karrocë, por invalidi i UÇK’së, Shpëtim Agulloshi, dje tha se edhe po të vdesë, nuk i pranon testet për koronavirus që erdhën si ndihmë nga Serbia. E një përkrahës i VV’së dhe Qeverisë Kurti, siç duket nuk po e pëlqen këtë, shkruan Gazeta Metro.
Invalidi dhe veterani i luftës së UÇK’së, Shpëtim Agusholli i cili që 21 vjet është në karrocë, ka reaguar ashpër pasi Qeveria në dje i pranoi si donacion 1000 teste per koronavirus nga Serbia.
Serbia na vrau masakroi e gjithat te zezat, mos pranoni asgjë nga ata qe ushtruan gjenocid mbi popullin tonë, qoftë edhe ndihma (dhurata ). Para 21 vite në luftë me Serbi mora plagë të cilat i ndjej edhe sot, edhe po të vdes nuk dua as test as kurgja në jetë nga Serbia”, ka shkruar Agusholli.


Në lajmin e publikuar në një prej mediumeve në vend, ka komentuar një militant i VV’së të cilin siç duket e ka penguar kjo, e madje ai edhe e ka fyer veteranin, shkruan Gazeta Metro.
“Trus në kolicë edhe kalbu”, ka qenë komenti skandaloz i Feim Sylkes.
Ky i fundit, në profilin e tij në Facebook vërehet që është përkrahës i Qeverisë në largim, teksa komenti ka ardhur pas kritikave që po u bëhen këtyre të fundit.

SHPËRNDAJE