Ambasadorja e Hashimit, Citaku hyri në Serbi me bekimin e BIA-s, me pecjellje te policise serbe

Merre me mend, deputeti serb i Kuvendit te Kosovës Petrovic, ndalet nga policia serbe dhe nuk mund te hyje ne Serbi,  kurse deputetja Vlora Citaku lejohet të hyje ne Serbi?! Pas deklaratave te kryeministrit kosovar, duket se ambasadorja Citaku eshte ne panik dhe nga frika se do te shkarkohet pas një ser skandalesh dhe gafesh, ajo diteve te fundit po ben fushate pervetveten (ne vend se te loboj per Kosaven?!, per cka merr rogë te majme derisa veteranet e UCK-së skan buke, skan cfare t’i qesin fëmjëve në sofër?!) ne mediat kosovare tek te cilat i shkon fjala apo i ka nen kontroll Thaci duke publikuar fotografi te takimeve te saj spontane me personalitete apo gazetare te cilet i ka takuar rrugëve, korridoreve apo banketeve (zhurkave). Ndoshta z.Haradinaj din dicka me shume se ne gazetaret, ka aresyet e veta me deklaratat e tij ditëve te fundit kunder saj te cilen e ka vene ne siklet ate, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

 

Ish-deputete e Kuvendit te Kosovës Sllobodan Petroviq para ca ditesh ishte ndaluar nga ana e xhandarmërisë së Serbisë, në pikën kufitare në Merdare. Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Petroviq, u ndalua nga xhandarmëria serbe në pikën kufitare të Merdares, ku u mbajt nga BIA për më shumë se katër orë.

Deputeti Petroviq ishte duke udhëtuar në një vizitë familjare në Serbi (përkatësisht te motra e tij), në momentin kur është ndaluar (rreth orës 11:30) dhe intervistuar nga ana e xhandarmërisë serbe.

Ambasadorja e Hashimit, Citaku hyri në Serbi me bekimin e BIA-s, me pecjellje te policise serbe

Me 4 nentor 2013 kur asnje politikaj kosvar smunde te hynte ne Preshevë, kupto ne Serbi, kreret e PDK-së cudi e qelën “mecaven” hyne ne Serbi pa asnje therre ne kembë?!..  Keshtu as Ganimete Musliut edhe Vlora Çitaku vizitoi Preshevën.

Merre me mend BIA lejon deputeten e Kosoves Vlora Citakun te hyjne ne Serbi, kurse deputatin kosovar (serb) nuk e lejon?!, ka shkruar agjencia e lajmeve “Persheva Jonë”

Vlora Citaku e cila hyri në Serbi (Beograd dhe Preshevë) me pecjellje te BIA-s dhe nuk pat pse te frikësohet nga policia e Serbisë? Per here te pare duket se Vlora Citaku del me nje dekalarte te sakt, nese edhe këte nuk e demanton Vlora,  sikur punen e sulmeve serbe me gure te autobuseve kosovar ne Serbi, ka shkruar agjencia e lajemeve “Presheva Jonë”

SHPËRNDAJE