Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Nevaldo H., polici që akuzohet se qëlloi për vdekje të riun Klodian Rasha pak ditë më parë, pasi kishte thyer orën policore.

Në seancë, polici ka pranuar krimin dhe ka deklaruar se ka njoftuar sallën operative për një njeri të dyshimtë dhe se gjithçka ka ndodhur për 4-5 minuta.

“Merrni çfarë mase të doni, unë kam vrarë një njeri. Gjithçka ka ndodhur në ora 01.19 minuta dhe situata ka ndodhur për 4 ose 5 min. Kam njoftuar sallën operative dhe kemi kërkuar përforcime për një njëri të dyshimtë”, mësohet të ketë thënë ai.

 

SHPËRNDAJE