Bujanoc, 18 shtator

Sot kah mesdita (12:55) ka ndodhur një aksident i rndë komunikacioni në afërsi të Bujancoit (Llocan) ku një automjet i rëndë ka goditur fortë duke i shkaktuar lëndime të rënda M.SH. (38) nga fshati Lluçan  dhe dy fëmijëve  E.SH. dhe S.A mosha e të cilëve ende nuk dihet, njofton agjencia informative “Presheva Jonë”.  Polcia dhe ndihma e aprë kanë dalur menj¨herë në vendin  e ngjarjes. Të lenduarit janë dërguar shpjetë në urgjencë, jeta  e tyre ëstë jashta rrezikut, kurse vozitësi është marrru në pyetje nga policia.

SHPËRNDAJE