Preshevë, 17 dhjetor  -Në Beograd, herët ne këtë mëngjes ka apsur të shtëna ne një bar në Kosta Glavinica Senjak. Per momentin raprotohet per nje te vrare dhe dy te plagosur rëndë, njfton Tanjug, transmeotn agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”

Te shtenat kane ndodhur në oren 5.24 te mengjesit. Sipas njftimeve ne vendin e ngjarsjes paralel me policine ka arrtiur njekipi i ambulancës.

Gjate ketij mengjkesi  ne Boeghrdain e trazuar kane ndodhur tre aksidente tjera trafiku ku jane lenduar shtatë veta, mes të cilëve edhe dy vajza.

Ekipi i parë i ambulancës është 6.7 orë kujdesej për njeriun 32-vjeçar me lëndime në gjoks dhe një grua 28-vjeçare me lëndime këmbë dhe dy vajza të moshës shtatë dhe katër vjet me lëndime ne koke dhe këmbë. Ata u transportuan në Qendrën e Emergjencave.

 

Gjatë natës, ambulanca kishte 114 intervenime të cilat 30 ihsin në vende publike.

SHPËRNDAJE