Audi prezanton modelin e fuqishëm RS3 2017 (Foto) Audi ka lansuar modelin e ri RS3 me një set të ri fotosh, të cilat mund t’i shihni më poshtë.

Vetura ka një motor të përditësuar 2.5-litërsh me katër cilindra që prodhon 395 kuaj-fuqi, duke e bërë kështu RS3 një veturë mjaft të fuqishme.

RS3 tani është në gjendje që të shpejtojë nga zeroja në 100kmh për vetëm 4 sekonda, falë sistemit ‘Quattro’ dhe transmisionit S-Tronik prej shtatë shpejtësive, transmeton Gazeta Express.

Se si duket vetura mund t’i shihni fotot më poshtë:

SHPËRNDAJE