Aeroporti i qytetit te Mynihut ne Gjermani, eshte i dyti per nga kapaciteti ne nivel vendi pas atij te Frankfurtit me rreth 48 milion pasagjer ne gjiro vjetore, por kjo nuk eshte aesyeja pse sot kemi vendosur te flasim per kete aeroport.

Eshte nje arsye tjeter dhe shume interesante, eshte nje pamje fantastike qe i ofron qytetareve ky aeroport, eshte pikerisht kjo ure qe po e shihni ne foto qe iu mundeson qytetareve nje atraksion fantastik duke pare teper afer aeroplanet teksa aterrojne e fluturojne mbi kokat e tyre.

Pra, kjo eshte pamja fenomenal qe nuk besojme se ka ndonje aeroport tjeter qe e ofron, qe te jep pershtypjen se aeroplani ka ateruar mbi autostrade per ndonje ulje emergjente.

Shihini pamjet, e nese ju bie ndonjehere rruga ne Mynih, mos u habisni te mendoni se aeroplani ka ateruar mbi ure, por na kujtoni neve dhe e shihni se jeni afer aeroportit te dyte me te madh ne Gjermani.

SHPËRNDAJE