Ne nje video qe sot ka qarkulluar neper rrjete sociale e media, ku shihet i pari i Federates se Futbollit Shqiptare, z. Armando Duka duke folur per rradhitjen e re te ligave shtetetore, e ku ai lavderon Kosoven per suksesin e arritur, me rastin e ngritjes per disa vende, madje duke e tejkaluar Shqiperine e udhehequr nga po z. Duka.

E teksa eshte komentuar kjo deklarate e z. Duka, ku perveq punes se njerezve te futbollit, federates dhe klubeve, presidenti Duka “fajtore” per suksesin e Kosove e ben edhe ligjin e sponzirizimit i cili sipas tij, futbollin ne Kosove e ka ngritur ne tjeter nivel.

E si per cudi, sic ndodhe jo rralle, neper komente mes tifozes, deklarata e te parit te futbollit shqiptare eshte tentuar te devijohet duhet u transmetuar si inati apo ngjashem nga z. Duka per suksesin e Kosoves dhe tejkalimin e Shqiperise.

 

Ne lidhje me keto dilema, z. Duka ekskluzivisht per “Presheva Jone” ka deklaruar i habitur me kete teme te ngritur per diskutim, ku duke qeshur ka thene se kjo gje nuk ka kuptim, absolutisht une ia njoh punen Federates se Futbollit te Kosoves dhe mikut tim z. Ademi qe sic e thote vete z. Duka, eshte nje pasionant i futbollit.

“Hahaha nga doli kjo tash. Absolutisht jo, une isha i qarte, Kosova si federate e sapopranuar ka bere hapa gjigand, per me pak se tre vite na ka kaluar per disa vende, kjo si rezultat i punes se federates por edhe i ligjit te sponzorizimit. Kosova eshte shembull per tu ndjekur, hapat me te cilat po ecen jane gjigand e sukseset kolosle”, ka thene z. Duka.

SHPËRNDAJE