argjentina-belgjikaArgjentina apo Belgjika do të jetë skuadra e tretë gjysmëfinale e Botërorit të Brazilit?

Përfaqësuesja e Argjentinës përballet me atë të Belgjikës në sfidën e tretë çerekfinale, e cila përcakton skuadrën e tretë gjysmëfinaliste.

Argjentinasit mezi triumfuan ndaj Zvicrës një fazë më parë, teksa belgët triumfuan kundër SHBA-s.

Fituesi i këtij dueli në gjysmëfinale do të ndeshet me fituesin e duelit të orës 18:00 mes Holandës dhe Kosta Rikës.

SHPËRNDAJE