Gjatë një aktiviteti në qytetin e Librazhdit, Aleanca Kuq e Zi deklaron se ka anëtarësuar qindra qytetarë.

AK ka lëshuar kritika kundër PD-PS për reformën zgjedhore, duke deklaruar se këto dy forca politike “po e cojnë vendin drejt humnerës”.

Qeveria është e paaftë të organizojë zgjedhje të, në zgjedhje duhet të shkohet me qeveri teknike. Kjo qeveri shpreson se mund të fitojë zgjedhjet duke I manipuluar ato”, thuhet nga AK.

Kjo lëvizje akuzoi më tej PD dhe PS se ka manipuluar emigrantët.

“Të njihet vota e emigrantëve, PS dhe PD i manipuluan. Deputetët t’i zgjedhë populli jo kryetari i parties”, theksohet në deklaratën e AK.

SHPËRNDAJE