Blick: Albana Azizi, shpresojmë se do t’i sjell një mrekulli Bernës

Ndër shqiptarët Albana Azizi njihet si një yll. Tani deshiron Bernerja ta perfaqson Zvicren ne Baku.
Ket fjali deshiron Albana Azizi ta realizoje me daten 26. Maj 2012 ne Eurovision Song Contest  ne Baku (Aserbaidschan) ta ndegjoj. Por se pari Könizerja duhet ta ta fitoj Votimin qe mbahet me daten 10.
Djetor ne Kreuzlingen (TR). Ajo duhet te zgjidhet ne mesin e 230 Kandidatve deri me daten 30. Tetor . Une gezohem per cdo Vote thot 20 vjeqarja Albana, shkruan gazeta e njohur zvcierane Blick, njofton agjencia informative „Presheva Jonë“.

Keshtjella PEPSHI

Berrnë, 30 tetor/ AIK-Presheva Jonë

Para 25 vjetve prindrit e Albanes kan ardhur nga Kosova -Shqiperia ne Zvicer. Albana eshte e lindur ne Zvicer. Ne qoftse arin te fitoj ne Finale ESC thot Albana me origjinë shqiptare nga Kosova sigurisht se do te kemi vota edhenga Shtetet Ballkanike si: Shqiperia, Kosova, Maqedonia, Mali i zi, Bosnja, Serbia (Lugina e Preshvës..) Turqia dhe Greqia, shkruan në vazhdim gazeta  „Blick“ që duket m eplot besim kjo bkuroshe kengëtare nuk vjen ashtu rastësisht. Albana sot ka 4 Video-clipe te realizuara qe janë ne transmetim ne gjith trevat Shqiptare që mirptirtura nga publiku.

Po ashtu edhe neper gjithat gazetat Shqipe eshte shkuar shume per Albanen si edhe portalet hapura per te reklamuar kengen “I love it” dhe si Votohet.  Kjo keng me zhanrin Pop Dance ka potencial te jet hit me renome botërore..Po ashtu edhe Video-clipi esht ne konkurim me Kengen. Ketu mundeni ta ndegjoni Kengen e saj www.eurovisionplattform.sf.tv  Albana Azizi eshte rritur me prindër itelektualë dhe nga mosha e vogël me Muzik. Si bebe Albanen prinderit kane mundur ta qetesojn vetem me Muzik. Ne moshen 6 vjece Albana ka filluar mesimet per Piano. Aty ka vrejtur mesuesja e Pianos se ka talent te madhe per Kendim. Tani Albana eshtë duke i ndjek mesimet per Solokendim dhe Piano ne Konservatoriumin e Bernit. Veren e kaluar Albana ka diplomuar per Dentalassistentin, shkruan në vazhdim „Blick“

Per nje pjesmarje ne Eurovision  kam enderuar gjithmon

Albana e din se duhet te ket edhe fat. Edhe Miss Berni jone ka fituar Miss Schweiz dhe pse edhe une t’mos ta perfaqesoj Zvicren? Une besoj ne nje mrekulli. Kush ka deshirë ta ndegjon Albana Azizi Live, mundet te vij më 12. Nentor ne Bern ne TOUCHE- Club. Miresevini dhe mirupafshim…

„Berner Bär“: Albana Azizi pretendon t’i prije finales ne Eurovision Song Contest 

« Me Pasionin e saj per Muzik dhe kengen “I love it”, ka deshir Bernerja Albana Azizi te hyn ne Finale ne Eurovision Song Contest » është ky titulli i intervistës që gazetari zviceran e ka zhvilluar me këngëtaren tonë të njohur Albana Azizi botuar në fund të  kesaj jave ne gazeten e kryeqytetit të Zvicrës « Berner Bär », njofton agjencia informative « Presheva Jonë »
 
« Shqiptarja,  bernuazja Albana Azizi është futur ne skenen Muzikore me sukses. Ajo ka marrur pjese ne Eurovision Song Contest. Me kete pjesmarje e diplomuar si Dentalassistentin don ta ploteson endren e saj femiror. Nga Femirija ka qene deshira e saj te jete ne her ne jet ne ket bine… “ (“I Lovet it” wills die Bernerien Albana Azizi in die Eurovision Song Contest Entscheidungesshow schaffen) thuhet fillim të  intervistës në gazeten e kryeqyteit të Zvicrës « Berner Bär » zhvilluar me këngëtaren tonë të njohur Albana Azizi botuar gjatë kësaj jave, njofton agjencia informative « Presheva Jonë ».

« Me Pasionin e saj per Muzik dhe kengen “I love it”, ka deshir Bernerja Albana Azizi te hyn ne Finale ne Eurovision Song Contest » është ky titulli i intervistës që gazetari zviceran e ka zhvilluar me këngëtaren tonë të njohur Albana Azizi botuar në fund të  kesaj jave ne gazeten e kryeqytetit të Zvicrës « Berner Bär »

Ashtu ashtu jeta e ka pervjell gjithe here m muzike. Si bebe vetem me muzik kane mundur ta qetesojne prindrit e saj. Nga mosha 6 Vjece ka filluar me mesimet per Piano. Mesuesja e Pianos ka vrejtur se Albana ka talet per kendim dhe e ka motivuar. Muziken Albana e ka Pasion te madh, ka shkruar nder tjera gazeta zvicerane për Albanën.

Kengetarja nga Könizi me rrymen Elektro Pop deshiron te hyn ne Finale dhe ta bej nje Show te mire.

Por deri me daten 30. Tetor Votohet permjet Internetit dhe pastaj zgjedhet se kush do hyn ne Finale. Aty jane 230 kenge qe konkurojne. Ne www.eurovisionplattform.sf.tv mundeni ti ndegjoni kenget dhe te Votoni.

 

SHPËRNDAJE